Program
Legenda
Společný program (Hlavní sál)
A: Základní kurs - účastníci do 30 let a ti, kteří se nezúčastnili kurzů 2013 - 2014 (Hlavní sál)
B: Kurs pro pokročilé - atestovaní neurologové, opakovaná účast na kurzu (Sál III)
Pátek 15. 5. 2015
BLOK 1
9:00 – 10:00
Klinické a radiologické projevy v dif. dg. parkinsonských syndromů (J. Roth, P. Dušek)
10:00 – 10:30
kávová přestávka
BLOK 2
A
10:30 – 12:00
Úvod do extrapyramidových syndromů
Parkinsonské syndromy – příčiny a diferenciální diagnostika
(O. Ulmanová)
Klinická diferenciální diagnostika hyperkinetických syndromů
(E. Růžička)
12:00 – 14:00
oběd
B
10:30 – 12:00
Neuropsychiatrické projevy extrapyramidových onemocnění
Jak správně rozeznat kognitivní deficit a zhodnotit orientačně jeho tíži
(T. Nikolai)
Jak rozpoznat a správně ošetřit depresi v ordinaci neurologa
(J. Millerová)
Jak včas poznat a léčit psychotické projevy u Parkinsonovy nemoci
(T. Uhrová)
BLOK 3
A
14:00 – 15:30
Parkinsonova nemoc
Parkinsonova nemoc - klinický obraz a diagnóza, základní principy léčby
(H. Brožová)
Parkinsonova nemoc – pozdní stádium, komplikace a jejich řešení
(P.Dušek)
15:30 – 16:00
kávová přestávka
B
14:00 – 15:30
Výživa a polykání u extrapyramidových syndromů a onemocnění
Obecné zásady vyživy a problematika u vybraných onemocnění
(J. Klempíř)
Dysfagie - diagnostika, praktické ukázky, instruktáž vyšetření pro nespecialisty v polních podmínkách
(E. Baborová)
BLOK 4
A
16:00 – 17:30
Hyperkinetické syndromy
Tremor (O. Ulmanová)
Myoklonus (J. Roth)
Tiky a Tourettův syndrom (J. Roth)
BLOK 5
B
16:00 – 17:30
Dystonie a spasticita - co je nového?
Nový pohled na klasifikaci dystonických syndromů
(R. Jech)
Co nového v léčbě spastické parézy: Nová koncepce léčby, dohoda s pacientem, botulotoxin a pohyb
(M. Hoskovcová, O. Gál, R. Jech)
18:00 – 19:30
Lekce tance I
Sobota 16. 5. 2015
BLOK 6
9:00 – 10:00
Funkční poruchy hybnosti (T. Serranová, E. Růžička)
10:00 – 10:30
kávová přestávka
BLOK 7
A
10:30 – 12:00
Hyperkinetické syndromy II
Dystonie (P. Havránková)
Chorea (J. Klempíř)
Polékové extrapyramidové syndromy (T. Serranová)
12:00 – 14:00
oběd
B
10:30 – 12:00
Vzácná onemocnění v expy ambulanci
Klinické projevy a racionální screening Wilsonovy nemoci
(P. Dušek)
Genetická a neurometabolická onemocnění dětského věku
(P. Klement)
BLOK 8
A
14:00 – 15:30
Základy neuromodulační léčby u expy syndromů aneb
nebojte se vybrat kandidáta.
Parkinsonova nemoc (F. Růžička)
Dystonie a třes (R. Jech)
DuoDopa (P. Havránková)
B
14.00 – 15.30
Program EXPY sekce ČNS ČLS JEP (předs. M. Bareš)
Obsolentní medikace (P. Kaňovský, Olomouc)
Operační výkony a anestézie u Parkinsonovy nemoci
(J. Chrastina, L. Vyorálek, Brno)
Extrapyramidové nežádoucí účinky typických a atypických neuroleptik
(M. Baláž, Brno)
15:30 – 16:00
kávová přestávka
BLOK 9
A
16:00 – 17:30
KLUB ABNORMÁLNÍCH POHYBŮ - Kazuistiky expy syndromů a dif. dg.
BLOK 10
18:00 – 19:30
Lekce tance II
20:00 – 23:30
Společenský večer
Neděle 17. 5. 2015
BLOK 11
9:00 – 10:30
Kazuistiky: Paralelní skupiny A, B, C, D
10:30 – 11:00
kávová přestávka
BLOK 12
11:00 – 12:30
Kazuistiky: Paralelní skupiny E, F, G, H